De macht en de almacht ( madeleine albright ) | Sint Niklaas - € 6

Beschrijving

Hebben de verenigde staten, zoals george bush beweert, een bijzondere, door god gegeven missie om vrijheid en democratie in de wereld te verspreiden? hoeveel invloed heeft christelijk rechts op de amerikaanse internationale politiek? hoe moeten de vs omgaan met gewelddadige islamitische extremisten? in dit baanbrekende en prikkelende boek laat madeleine albright zien dat een goed begrip van de kracht en de macht van religie essentieel is, willen de vs hun rol als globaal machthebber op de juiste wijze vervullen. ze analyseert de verhouding tussen religie en internationale politiek zowel vanuit de amerikaanse geschiedenis als vanuit haar eigen politieke ervaring, en levert scherpe kritiek op het huidige amerikaanse beleid. in de macht en de almacht pleit albright voor een doortastend leiderschap dat religieuze rivaliteit beteugelt en grondslagen legt voor een nieuwe internationale morele consensus.
madeleine albright werd geboren in praag en was van 1997 tot 2001 minister van buitenlandse zaken van de verenigde staten, in de regering van bill clinton. daarnaast was ze onder andere lid van de nationale veiligheidsraad en ambassadeur voor de vs bij de verenigde naties. eerder verscheen van haar hand `mevrouw de minister'.



recensie(s)
nbd|biblion recensie
albright was minister van buitenlandse zaken van de verenigde staten van 1997 tot 2001 in de regering clinton. thans is ze voorzitter van het national democratic institute for international affairs en professor aan de georgetown university in washington dc. na haar regeerperiode publiceerde ze 'mevrouw de minister. het persoonlijke verhaal van de machtigste vrouw van de vs' (2003)*, een kroniek van een turbulente periode uit de recente geschiedenis. in dit nieuwe boek analyseert ze de verhouding tussen religie en de internationale politiek. openhartig, eerlijk en met gezond verstand verwoordt ze haar denkbeelden over godsdienst en ethiek, de dominerende rol van amerika in de wereldpolitiek en de verdeeldheid in de huidige wereld. een boeiend en scherpzinnig betoog over vaak zeer gevoelige onderwerpen, waarbij ze geen blad voor haar mond neemt en waarbij ook het huidige amerikaanse politieke beleid niet aan haar goed onderbouwde kritiek ontkomt. haar boek is een pleidooi voor een groter begrip tussen europa en de verenigde staten, tussen politiek links en rechts, tussen religieus en seculier, en tussen mensen van verschillend geloof. een intens streven naar betere samenwerking en werken aan vrede en rechtvaardigheid. een persoonlijke en fascinerende visie van een groot politica

De macht en de almacht ( madeleine albright ) werd geplaatst in de rubriek Geschiedenis en politiek te koop.
Plaats nu ook zelf een gratis zoekertje.

Interesse in deze Geschiedenis en politiek? Email deze adverteerder

Prijs:
€ 6
Financieel:
Snel geld nodig?
Geplaatst in:
Geschiedenis en politiek
Adverteerder:
radjha
Plaats:
Sint Niklaas
Bekeken:
247 keer



  • Meer Geschiedenis en politiek
  • Veilig handelen
  • Vermijd handelen met Engelsetalige kopers
  • Betaal nooit via Western Union
  • Koop of verkoop nooit buiten BE/NL
  • Als het te mooi om waar te zijn lijkt, dan is het dat wellicht ook
  • Meer over veilig handelen